vážky.sk - logo

AKTUALITY

Novinky na stránke, upozornenia na aktuality zo sveta odonatológie, naše názory na aktuálne udalosti
a stanoviská k nim...

aktuality - logo
 


Aktuality

14. apríl 2019, autor: Dušan Šácha
SVS 2019 - posun termínu registrácie
Špeciálna akcia pre oneskorencov, tzv. "late bird registration". Prihlásiť sa na SVS 2019 je možné až do konca apríla. Viac neváhajte, ďalšie predlžovanie už nebude :)
18. marec 2019, autor: Dušan Šácha
SVS 2019 - registrácia otvorená
Záujemcovia o účasť na historicky prvom Slovenskom vážkarskom stretnutí sa už môžu registrovať. Pripomíname, že stretnutie sa uskutoční 12.-14. júla t.r. na východnom Slovensku. Viac informácií a materiály na stiahnutie na stránke SVS ( www.vazky.sk/menu/svs.html ).
Prihlasovať sa je možné do 15. apríla prostredníctvom emailu (prihláška vo formáte MS Word) alebo Googleforms
( docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScO-dBUIDde-6YdIViG24tOPV1fSgsGR6Stby-gJKjS6wpnfg/viewform ).
A potom, že na východe nič nie je... Práve naopak, pozývame Vás tam a tešíme sa na stretnutie s vážkarmi malými aj veľkými!
19. október 2018, autor: Dušan Šácha
Stretneme sa v lete?
Inšpirovaní stretnutiami vážkarov v susedných krajinách a potešení rozrastajúcou sa rodinou slovenských vážkarov uvažujeme o zorganizovaní Slovenského vážkarskeho stretnutia 2019. Páči sa Vám táto myšlienka? Predbežnú pozvánku a formulár na stiahnutie nájdete v sekcii "Vážky v médiách" ( www.vazky.sk/media.html ).
Záujem je možné prejaviť aj cez formuláre googleforms na adrese docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfW5HyTGo6Pw7Myu8tU-GtPxxMYt8aKl4El-WJ0CzRxXw8Pfw/viewform.
Ozvite sa nám, tešíme sa na Vás!
2. apríl 2018, autor: Dušan Šácha
Európsky vážkarsky kongres 2018 bude v Brne
Niečo pre naozajstných fajnšmekrov. Mimoriadna príležitosť vidieť, zažiť a spoznať výkvet európskych odonatológov. Tentoraz hneď za našimi hranicami v Brne.
Termín: 9. - 12. júl 2018.
Po skončení oficiálnej vedeckej časti kongresu možnosť zúčastniť sa na týždňovom výlete po zaujímavých vážkarskych lokalitách Moravy.
Informácie u Ota Holušu alebo na adrese ecoo2018.com.
2. apríl 2018, autor: Dušan Šácha
Nová kniha o vážkach
Aj Slovensko sa konečne dočkalo prvej knihy venovanej špeciálne vážkam. Autor sa volá Stano David a jeho dielo Vážky Tekova a Hontu.
Viac sa dozviete na stránke venovanej slovenskej odonatológii na adrese www.vazky.sk/vazky_a_clovek_vyskum_vazok_sk.html.
17. august 2014, autor: Dušan Šácha
Projekt rašelinísk ukončený
Projekt na ochranu Šujského a Popradského rašeliniska je úspešne ukončený. K jeho hlavným výsledkom, ktoré môžete využívať bez ohľadu na dennú a ročnú dobu, patria: dva tlačené informačné materiály o lokalitách, dva vedecké články v časopise Folia faunistica Slovaca a dva virtuálne náučné chodníky, ktoré nájdete na stránke www.vazky.sk/raseliniska. Súčasťou prezentácie Šujského rašeliniska je film, ktorý si vo full HD kvalite môžete objednať na DVD.
11. júl 2014, autor: Dušan Šácha
ICO 2015
Svetový kongres vážkarov sa v roku 2015 bude konať v Argentíne, a to 15. - 20. novembra. Viac informácií na stránke ico2015-argentina.com.ar/.
1. jún 2014, autor: Dušan Šácha
BOOM 2014
Prišla pozvánka na ďalšiu akciu. Balkánske stretnutie odonatológov sa tento rok koná v Bosne a Hercegovine v termíne 1. - 8. augusta. Vítaní sú amatérski aj profesionálni vážkológovia. Ozvať sa treba do konca júna na adresu balkandragonflies@gmail.com.
1    2    3    4    5    6