vážky.sk - logo

VITAJTE NA VÁŽKY.SK

Mapa stránky, vysvetlivky, návod na používanie webu ...

aktuality, hry a informácie - logo
 


Vaše otázky a názory

Na tejto stránke nám môžete napísať odkaz alebo sa nás spýtať na všetko, čo považujete za dôležité a zaujímavé.

Nás zaujíma predovšetkým to:

  • ako sa vám stránka páči,
  • či ste na nej našli všetko, čo ste o vážkach chceli a potrebovali zistiť,
  • či je stránka prehľadná a ako sa vám na nej orientuje,
  • či stránka funguje bezchybne alebo sa vyskytli nejaké problémy,
  • aké informácie by ste tu ešte radi videli,
  • ako inak ešte môžeme stránku vylepšiť, aby sa vám viac páčila a ľahšie sa používala.

Predmet (max. 50 znakov):

Vaše meno:

Text (max. 5000 znakov):

Môžete zadať ešte: znakov.

Sem vpište slovo kontrola

Autor: Dušan Šácha
Odoslané: 30. apríl 2023, 15:43
Predmet: odpoveď Márii St.
Ďakujeme za pripomenutie. Online hry stratili podporu, ale aby ste si mohli aj naďalej užívať zábavu s vážkami, pripravili sme pre návštevníkov stránky stiahnuteľné súbory. Po ich rozbalení budete môcť všetky hry hrať na svojich domácich zariadeniach. (Ak sa Vám stránky zobrazujú ešte v starej verzii, nezabudnite si ich znova načítať.) Pokiaľ ide o larvu usídlenú v akváriu, môžete nám poslať fotografiu a pokúsime sa ju určiť. Určite nezabudnite na podložku pre liahnutie, inak sa Vám vážka nevyliahne, ale po dosiahnutí dospelosti larva uhynie.
Autor: Mária St
Odoslané: 20. apríl 2023, 11:52
Predmet: Hry už nefungujú
Hry, ktoré používali FlashPlayer už žiaľ nefungujú: https://helpx.adobe.com/shockwave/shockwave-end-of-life-faq.html?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash V každom prípade je táto stránka veľmi poučná a zaujímavá. Natrafila som na ňu, lebo som zisťovala, čo za tvora sa mi usídlil v akváriu. A zistila som , že to bude asi larva vážky. Nuž uvidím, ako sa mu bude dariť. Niekedy ju celé dni nevidím, potom sa zrazu objaví a sedí na stene.
Autor: Dušan Šácha
Odoslané: 26. august 2019, 15:36
Predmet: odpoveď Vladovi M.
Dobrý deň. Je mi ľúto, ale žiaden záznam od používateľa "Vlado M." sa v našich databázach mapovania alebo určovania fotiek nenachádza. Rovnako žiaden používateľ s týmto menom nie je na našom servri registrovaný. Skúste to poslať ešte raz, prípadne na môj mejl. Ak prišlo k chybe systému, ospravedlňujeme sa. Zároveň chcem upozorniť, že Váš príspevok bol redakčne upravený. Stránka vazky.sk si zakladá na slušnej a konštruktívnej komunikácii a tá časť, ktorá tieto kritériá nespĺňala, bola zmazaná. Prevádzkovateľ stránky bude tieto pravidlá uplatňovať aj v budúcnosti a ďalšie anonymné alebo vulgárne príspevky môžu byť kompletne vymazané.
Autor: Vlado M.
Odoslané: 25. august 2019, 18:44
Predmet: Foto
Zdravím, poslal som pred asi tromi mesiacmi fotku vážky, vyplnil všetky údaje a doteraz mi nikto neodpísal.
Autor: Správca
Odoslané: 14. máj 2018, 19:59
Predmet: Ako poslať fotku
Dobrý deň. Fotky sa dajú posielať prostredníctvom stránky (určovanie druhov z fotografií v ľavom menu) alebo mailom na dusan.sacha@vazky.sk.
Autor: Vladimír Smatana
Odoslané: 14. máj 2018, 09:17
Predmet:
Zdravím, nafotil som nejakú šidlovku, ale nie som si istý o ktorú presne ide. Kam poslať fotku? Ďakujem
Autor: správca
Odoslané: 28. október 2015, 17:33
Predmet: odpoveď entomológovi
Dobrý deň. Strata farby je stály problém s vážkami po smrti. Keď sa uskladňujú na sucho, stáva sa to pravidelne a pomerne rýchlo. Ak sa uskladnia v alkohole, farba, resp. väčšina farieb, vydrží dlhšie. Každopádne, žijeme v dobe, ktorá nám umožňuje tento problém obísť. Odporúčam využiť fotografickú dokumentáciu, tá farby zachováva pomerne spoľahlivo. Prípadne sa skúste obrátiť na niektoré múzeum, kde majú s preparáciou materiálu skúsenosti.
Autor: Jozef Bartko Dodik
Odoslané: 24. október 2015, 09:36
Predmet: Entomolog.
Po prispendleni sidla modreho mu farby zosedli. Da sa tomu predist?
Autor: Henrieta Môcová
Odoslané: 9. november 2014, 19:26
Predmet: vážka ako šperk
Dobrý deň. Objavila som Vašu stránku už dávnejšie a veľmi ma zaujala. Navštevovala som ju opakovane z veľkou radosťou. Čo sa týka hore uvedených otázok, podľa mňa je po technickej aj obsahovej stránke veľmi dobrá. Potešilo ma vlastne okrem krásnych fotografií aj množstvo informácií, ktoré mne ako laikovi pôsobia veľmi profesionálne. Čo by som ešte rada videla na tejto stránke? Vlastne to je hlavným dôvodom, mojich riadkov. Som šperkárka a tento rok som sa po prvý krát zúčastnila súťaže Slovenský šperk roka a podarilo sa mi získať krásne 2. miesto v mojej kategórií. A aby som sa vrátila k Vašej doméne, vyrábala som vážku (ako náhrdelník). Napadlo ma, či by ste nechceli spestriť Vašu stránku nejakou vydarenou fotografiou môjho diela, lebo ako spomínate, tento živočích inšpiroval a stále inšpiruje umelcov. Na oplátku chcem aj ja spomenúť Vašu stránku pri prezentovaní môjho výrobku na známej internetovej stránke pre handmade tvorcov Sashe.sk. Ešte to nemám celkom spracované, ale vyzeralo by takto nejako: http://www.sashe.sk/HenrietaMocova/journal/slovensky-sperk-2014 Za odpoveď vopred ďakujem (hehenrietta@gmail.com) S pozdravom Henrieta Môcová