vážky.sk - logo

AKTUALITY

Novinky na stránke, upozornenia na aktuality zo sveta odonatológie, naše názory na aktuálne udalosti
a stanoviská k nim...

aktuality - logo
 


Aktuality

19. apríl 2013, autor: Dušan Šácha
Chcete ísť do Švédska?
Tak spojte príjemné s užitočným!
Pravidelný letný vážkarsky tábor tentoraz na jazere Åsljunga v južnom Švédsku od 8. do 14. júla. Viac informácií a prihlášky u Magnusa Billqvista (magnus.billqvist@gmail.com).
16. marec 2013, autor: Dušan Šácha
tradičné odonatologické dni v Čechách
Tentoraz v júlovom termíne. Miesto a čas konania: Domažlicko, 18.-20. júl. Informácie a prihlášky ako vždy u Martina Waldhausera (martin.waldhauser@nature.cz).
14. marec 2013, autor: Dušan Šácha
za vážkami na Balkán
Tento raz do Chorvátska. Tretí BOOM sa uskutoční v termíne 1.-7. augusta v Dalmácii, Banovine a Gorskom Kotare. Kto by mal záujem, nech sa ozve Maríne Vilenici na mejl marina.vilenica@gmail.com. Vítané sú aj prednášky.
22. február 2013, autor: Dušan Šácha
súťaž Hľadaj vážku!
Vyhodnotenie nultého ročníka súťaže a otvorenie prihlasovania do nového kola - čítajte na www.vazky.sk/zapojte_sa/sutaz_vysledky.html a súvisiacich stránkach súťaže.
18. február 2013, autor: Dušan Šácha
Olympiáda
V súvislosti so snahami o kandidatúru na ZOH Spoločnosť Aqua vita upozorňuje, že ide o zásadnú otázku celospoločenského významu, ktorá si pred schválením vyžaduje verejnú diskusiu. Myšlienku organizácie ZOH principiálne neodmietame, je však nutné zvážiť všetky jej aspekty a dôsledky, vrátane dlhodobých ekologických a ekonomických dopadov. Ak by sa v záujme krátkodobých a spochybniteľných prínosov obetovali prírodné hodnoty, ktoré sú (okrem iného) dlhodobým ťahákom turistického ruchu v SR, bola by to škoda a neopísateľné diletantstvo.
24. december 2012, autor: Dušan Šácha
vianočný pozdrav od kolektívu vazky.sk
Všetkým, ktorí zmeškali koniec sveta, želáme šťastné a veselé a nech je nový baktun lepší ako ten minulý :)
12. november 2012, autor: Dušan Šácha
ochrana rašelinísk
Spoločnosť Aqua vita začala pracovať na novom projekte ochrany dvoch lokalít. Viac informácií na www.vazky.sk/raseliniska.
V tejto súvislosti by sme potrebovali fotografiu šidielka Coenagrion armatum. Ak ju náhodou niekto vlastní, prosíme, kontaktujte nás. Ďakujeme.
1. november 2012, autor: Dušan Šácha
Súťaž Hľadaj vážku uzavretá
Aktuálny ročník súťaže Hľadaj vážku bol 31.10. uzavretý. Výsledky budú zverejnené začiatkom budúceho roku, o čom budeme informovať aj na tomto mieste.
1    2    3    4    5    6    7    8