vážky.sk - logo

AKTUALITY

Novinky na stránke, upozornenia na aktuality zo sveta odonatológie, naše názory na aktuálne udalosti
a stanoviská k nim...

aktuality - logo
 


Aktuality

1. marec 2022, autor: Dušan Šácha
SVS 22 a rýchlokurz určovania lariev vážok
Ďalší ročník vážkarskeho stretnutia sa bude konať v polovici júna v Slovenskom Krase. Všetci vážkari a fanúšikovia vážok sú srdečne pozvaní.
Pre záujemcov je tiež možnosť v rámci programu zúčastniť sa na kurze určovania lariev vážok.
Viac informácií a prihlášky na www.vazky.sk/menu/svs.html.
28. február 2021, autor: Dušan Šácha
SVS 21
Rok sa s rokom stretol a ... pomaly tu bude ten čas, keď by sa mali stretnúť aj slovenskí vážkari. Ak nám pandémia dovolí, uvidíme sa na prelome júna a júla v Kopytovskej doline na pomedzí Spiša a Šariša. Viac informácií a prihlášky na stránke SVS: www.vazky.sk/menu/svs.html.
Prihlasovanie mailom do 15. apríla (dusan.sacha@vazky.sk).
Tešíme sa a veríme, že tak ako vlani, aj tento rok sa nám choroby vyhnú a úrady nám budú naklonené.
8. apríl 2020, autor: Dušan Šácha
SVS 2020 a koronavírus
Priatelia vážkari,
vývoj v posledných týždňoch nás všetkých zaskočil a život sa nám zásadne zmenil. Pripravované vážkarske stretnutie nie je výnimkou. Z nariadenia krízového štábu sú momentálne všetky verejné akcie zakázané, veríme však, že do plánovaného termínu SVS 2020 v druhej polovici júna sa situácia zmení.
Z tohto dôvodu chceme poprosiť všetkých záujemcov o stretnutie, ktorí svoje prihlášky ešte neposlali, aby tak urobili do termínu uzávierky 15. apríla. Zostáva už len týždeň. Toto nám umožní urobiť si lepšiu predstavu o počte účastníkov stretnutia pre prípad, že ho bude možné uskutočniť v plánovanom termíne, ako aj hľadať alternatívne možnosti v opačnom prípade. Všetkým, ktorí sa už na stretnutie stihli prihlásiť, ďakujeme.
O konaní alebo nekonaní SVS 2020 sa definitívne rozhodne do 15. mája. Informovať už budeme len prihlásených záujemcov.
Sledujte tiež aktuality na www.vazky.sk/aktuality.php a stránku vážkarskeho stretnutia www.vazky.sk/menu/svs.html.
Pevne veríme, že sa v lete všetci stretneme na vážkach!
5. február 2020, autor: Dušan Šácha
SVS 2020
Po vlaňajšom úspechu organizujeme SVS aj tento rok. Prebiehať bude 19.-21.6. na severozápade Slovenska so základňou vo Varíne. Informácie a dokumenty na stiahnutie na stránke www.vazky.sk/menu/svs.html.
Nájdete tam aj stručnú správu o priebehu SVS 2019. Podrobnejšie informácie v Bulletine SZS alebo časopise Chránené územia Slovenska ( www.sopsr.sk/publikacie/chus/chus93_final.pdf ).
Pozývame Vás a tešíme sa na stretnutie s vážkami a vážkológmi.
15. november 2019, autor: Dušan Šácha
ECOO 2020 - prvé informácie
Najbližší európsky vážkarsky kongres sa uskutoční v Slovinsku a známy je už aj termín. Záujemcovia by si mali v kalendári zaškrtnúť dni od 29.6. do 2.7.2020.
Viac na stránke ECOO: ecoo2016.wordpress.com.
Dobrodošli v Slovenijo!
14. apríl 2019, autor: Dušan Šácha
SVS 2019 - posun termínu registrácie
Špeciálna akcia pre oneskorencov, tzv. "late bird registration". Prihlásiť sa na SVS 2019 je možné až do konca apríla. Viac neváhajte, ďalšie predlžovanie už nebude :)
18. marec 2019, autor: Dušan Šácha
SVS 2019 - registrácia otvorená
Záujemcovia o účasť na historicky prvom Slovenskom vážkarskom stretnutí sa už môžu registrovať. Pripomíname, že stretnutie sa uskutoční 12.-14. júla t.r. na východnom Slovensku. Viac informácií a materiály na stiahnutie na stránke SVS ( www.vazky.sk/menu/svs.html ).
Prihlasovať sa je možné do 15. apríla prostredníctvom emailu (prihláška vo formáte MS Word) alebo Googleforms
( docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScO-dBUIDde-6YdIViG24tOPV1fSgsGR6Stby-gJKjS6wpnfg/viewform ).
A potom, že na východe nič nie je... Práve naopak, pozývame Vás tam a tešíme sa na stretnutie s vážkarmi malými aj veľkými!
19. október 2018, autor: Dušan Šácha
Stretneme sa v lete?
Inšpirovaní stretnutiami vážkarov v susedných krajinách a potešení rozrastajúcou sa rodinou slovenských vážkarov uvažujeme o zorganizovaní Slovenského vážkarskeho stretnutia 2019. Páči sa Vám táto myšlienka? Predbežnú pozvánku a formulár na stiahnutie nájdete v sekcii "Vážky v médiách" ( www.vazky.sk/media.html ).
Záujem je možné prejaviť aj cez formuláre googleforms na adrese docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfW5HyTGo6Pw7Myu8tU-GtPxxMYt8aKl4El-WJ0CzRxXw8Pfw/viewform.
Ozvite sa nám, tešíme sa na Vás!
1    2    3    4    5    6    7    8